Tradycyjnie w dniach 8-15 maja w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczna, XXI już edycja, przebiega pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Autorka sloganu, Katarzyna Pawluk, podkreśla, że „miejsce na czasie” może mieć bardzo różnorodne znaczenie. To nie tylko instytucja, która wykorzystuje nowoczesne technologie i zapewnia użytkownikom ofertę zgodną z nowymi z trendami. To również przestrzeń, gdzie integrują się różne grupy wiekowe czy kulturowe, wymieniając się doświadczeniami, przeciwdziałając jednocześnie wykluczeniu społecznemu. To także miejsce, gdzie buduje się przyszłość, mądrze korzystając z osiągnięć przeszłości.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej jak co roku aktywnie włącza się w obchody tego wydarzenia, proponując różnorodny program, a w nim m.in. konkursy, spotkania autorskie czy gala „Czytelnik Roku 2023”.

O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej oraz Facebooka.