JUŻ NIEBAWEM W SZLICHTYNGOWEJ DOJDZIE DO ZEMSTY!

Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo interesująco dla mieszkańców gminy Szlichtyngowa. W lutym rusza projekt przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Szlichtyngowej oraz partnerstwo lokalne w ramach Programu Rozwoju Bibliotek pt. ?Zemsta dwóch pokoleń?. Projekt zostanie zrealizowany dzięki grantowi uzyskanemu w konkursie ?Aktywna Biblioteka?. Konkurs został zorganizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a jego adresatami są biblioteki wiodące i partnerskie biorące udział w Programie Rozwoju Bibliotek. Konkurs Grantowy odpowiada na potrzeby lokalnego środowiska i ma na celu realizację działania na rzecz dobra wspólnego społeczeństwa. W ramach projektu ?Zemsta dwóch pokoleń? już w lutym zaczną się przygotowania do spektaklu teatralnego, który będzie zwieńczeniem przedsięwzięcia. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa lokalnej społeczności, w związku z czym w organizację wydarzenia zostaną zaangażowani zarówno seniorzy,  jak i młodzież. Dwie pokoleniowo różne grupy przez kilka miesięcy będą razem współpracować nad wspólnym przedstawieniem.  Planowana data zakończenia projektu to maj 2013r.

Co takiego się wydarzy?

Nieoczekiwane spotkanie dwojga ludzi, wielkie zauroczenie i konflikt dwóch zwaśnionych rodzin. Brzmi znajomo, a jednak tak nie będzie...

Młodzież spotka się z Seniorami, by na zawsze przekreślić granice międzypokoleniowe. Zobaczymy, że miłość i nienawiść to uczucia ponadczasowe oraz że

wielkie uczucie i nieoczekiwane wydarzenia mogą się przytrafić w każdym wieku.

Kontrowersyjna historia, duża dawka dobrego humoru, ciekawe dialogi i aktorzy w niecodziennych rolach to wszystko czeka mieszkańców naszej gminy

już niebawem !

Projekt jest realizowany ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.