Stryjeńska, diabli nadali

21 maja klub DKK  na swoim kolejnym spotkaniu rozmawialiśmy o książce którą napisała Angelika  Kużniak  pod  tytułem Stryjeńska , diabli nadali. Stryjeńska to artystka wybitna, i mówi się o niej coraz więcej. Docenia się jej bogaty dorobek artystyczny . Była kobietą zdolną. Malowała obrazy, zajmowała się grafiką, ilustracją, projektowała kostiumy do sztuk teatralnych, scenografie, plakaty i zabawki. Stworzyła alegoryczne postacie malowane jako dekoracja na statku  oceanicznym Batory. Żyła  na przełomie dwóch epok  - IX i XX wieku . Znała Tuwima, Iwaszkiewicza, Lechonia, Pawlikowską- Jasnorzewską, Boy-Żeleńskiego, Witkacego i jeszcze wielu  innych. Doświadczała też w swoim życiu ubóstwa.  Panie z klubu DKK zachwyciły się jej wielorakimi  talentami. Chętnie poznaliśmy tak wspaniałą postać. Ilustracje zamieszczone w książce świadczą o jej wielkim talencie. Marzymy, że te dzieła zobaczymy kiedyś w muzeum.