Dzień Bibliotekarza

8 maja obchodziliśmy w bibliotekach w całym kraju Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji zaprosiliśmy do nas Panią Eugenię Kosmowską - emerytowaną bibliotekarkę. Odwiedziły nas również dzieci  z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej, które przynajmniej raz w miesiącu biorą udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Tym razem wybór padł na  książeczkę pt. Tupcio Chrupcio - Ja chcę sam - Elizy Piotrowskiej. Dzieci bardzo uważnie słuchały opowieści o myszce, która chce wszystko robić sama, ale jej to nie wychodzi. Na zakończenie dzieci wręczyły pani bibliotekarce piękny bukiet róż i odśpiewały sto lat dla wszystkich pań bibliotekarek.