Spotkanie z podróżnikami - Tomasz Owsiany - relacja

W ramach spotkań z podróżnikami  w dniu 13.05.2019 gościliśmy w naszej bibliotece Pana Tomasza Owsianego ? podróżnika i autora książek. Nasz prelegent przyjechał do nas, aby opowiedzieć  o swojej ośmiomiesięcznej podróży po Filipinach. Pan Tomasz pokazał nam ten kraj z całkowicie innej perspektywy niż ta, która jest nam znana z przepięknych zdjęć, umieszczonych w ulotkach z biur podróży. To była opowieść  o drugiej twarzy tego kawałka świata ? o zwykłych ludziach, ich zwyczajach oraz o wielobarwności kulturowej, którą widać na każdym kroku. To, z jaką pasją Pan Tomasz opowiadał o tym zaczarowanym świecie, urzekło naszych słuchaczy. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty oraz przy dofinansowaniu Powiatu Wschowskiego.