Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w dniu 26.09.2019r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szlichtyngowej gościliśmy dzieci z grupy Kubusiów z Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Szlichtyngowej. Ponieważ jest to najmłodsza grupa, która dopiero w tym roku rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem, pracownicy pokazali dzieciom zakamarki biblioteczne oraz dział przeznaczony dla dzieci. Tym razem do czytania książek zaprosiliśmy Panią Krystynę Skrzypek - pracownika filii w Starych Drzewcach, ale też  nauczyciela biologii i przyrody w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Starych Drzewcach. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków historię, która opisywała wesołe przygody psa, który pilnuje gospodarstwa, z książki ,,W gospodarstwie - Skąd się biorą mleko, jajka, frytki, popcorn... . Niespodzianką dla dzieci było to, że nasz gość pokazał dzieciom jak się doi krowy oraz jak lata latawiec zrobiony z torebki po herbacie.  Na zakończenie zajęć przedszkolaki wraz z gościem stworzyły jesienne drzewo, na którym umieściły liście ze swoimi imionami.